Máte dotaz? Zavolejte kosmetičce Radce na +420 724 702 813

Tři kroky k bezpečnému a krásnému opálení

19388642_1587117641320205_5582634505630292418_o

 

1. PŘÍPRAVA

To že příprava se nemá nikdy podceňovat víme všeobecně všichni, málo kdo se však správně věnuje přípravě kůže na pobyt na sluníčku. Bezpečný a krásný dům, vždy potřebuje kvalitní základy, stejně tak, je tomu i u opalování.

Ideálně 14 dní před odjezdem na dovolenou je dobré začít pokožku připravovat. Tuto přípravu nám zajistí každodenní používání Esthederm Bronz Impulse spreje. Nejedná se o produkt typu somoopalovací sprej po kterém se pokožka nabarví na hnědo. Tento sprej startuje v pokožce mechanismy, které při pobytu na slunci spustí tvorbu kožního barviva. Po dlouhém zimním období naše pokožka není zvyklá na silné sluneční záření a právě proto se často stává, že se při prvním pobytu na sluci spálíme. Právě toto první spáléní a podráždění odstaní Bronz Impulse sprej. Pokožku postupně probouzí a tím odstraní tento její prvotní šok. Díky této příptravě se tak vaše pokožka začne krásně opalovat již od první chvíle na dovolené.

Po jeho použití je pokožka připravena na opalování a je schopna se chrnít.

Pokožka se se rychleji, intenzivněji a přitom zdravě opálí.

 

2. PRODUKTY NA OPALOVÁNÍ

PŘI VÝBĚRU SPRÁVNÉ PÉČE ROZLIŠUJEME TYP PLETI A ÚROVEŇ SLUNEČNÍHO ZÁŘENÍ

Různé typy pleti mají různé reakce na slunce:

Normální pokožka– pokožka, která se dobře opaluje, jen výjimečně se spálí
Citlivá pokožka– pokožka, která se opálí, ale často se spálí
Intolerantní pokožka– pokožka, která je velmi reaktivní na slunce (pokožka s alergiemi, pokožka dětí, alabastrová pleť …)
Pokožka s pigmentovými skvrnami– zde patří také pokožka po dermatologických zákrocích

Péči je potřeba přizpůsobit i samotné intenzitě slunečního záření
Na produktech Institut Esthederm nenajdete uvedenou výšku SPF faktoru. Tento údaj totiž pouze označuje to, jak dlouho dobu (jaký násobek času) můžete po nanesení přípravku prodloužit svůj pobyt na slunci, aniž by vám pokožka začervenala. Opalovací péče Esthederm chrání více, než kdyby to dělala pouze přes SPF. Adaptuje pokožku na vystavování na slunci. Institut Esthederm vychází při označování produktů (sluníčky buď ✹✹ nebo
✹✹✹) z UV indexu uváděného Světovou zdravotnickou organizací.

  Normální pokožka Citlivá pokožka Intolerantní pokožka Pokožka s pigmentovými skvrnami
UV index 4-7

normální a silná
sluneční intenzita

Adaptasun ✹✹
Bronz Repair ✹✹
Adaptasun
Sensitive ✹✹
Sun Intolerance Photo Regul
Photo Reverse
UV index 8-10

extremní sluneční
intenzita

Adaptasun ✹✹✹
Bronz Repair ✹✹✹
Adaptasun
Sensitive ✹✹✹
Sun Intolerance Photo Regul
Photo Reverse
UV index 11 a více

extremní slunce, které
musí být zcela
blokováno

No Sun No Sun No Sun Photo Reverse

 

Rychlá navigace v názvu opalovacího produktu je:

✹✹ Střední UV ochrana
✹✹✹ Vysoká UV ochrana
Produkty v bílých obalech disponují Extrémně vysokou UV ochranou

3. PRODUKTY PO OPALOVÁNÍ

Po intenzivním pobytu na slučíku je třeba se o kůži opět správně postarat. Nejprve je dobré z pokožky šetrně odstanit jak zbytky opalovycích produktů, tak i sůl a chlór. K této hygieně po opalování je speciálně vyvinut Esthederm After Sun Shower Gel, který pokožku zklidní, polísí a dodá ji hydrataci. Je bez mýdla, PEG, sulfátů a silikonů. Nemusíte se tedy obávat nepříjemného vysušení pokožky a následného pnutí či pálění.

Posledním krokem je zklidňující a hydratační mléko po opalování. Pokožka jej lehce vstřebává a zůstává po jeho použití nádherně jemná a sametová. Esthederm mlého prodlužující opálení doporučujeme používat i po návratu z dovolené. Díky patentovanému obsahu účinných látek prodlužuje výdrž opálení až o několik týdnů déle.

x